Пятница, 11 Март 2016 11:14

Одіозного російського олігарха зі свити Путіна убили у США

Один з колишніх “стовпів” Кремля, Міхаіл Лєсін, який формував інформаційну політику Москви, був убитий у готельному номері, а не помер від серцевого нападу.

5 листопада 2015 року в номері скромного готелю “Дюпон Серкл” у Вашингтоні був знайдений мертвим 57-річний ВІП-постоялець – російський державний діяч і медіаменеджер, колишній міністр друку та екс-гендиректор ВАТ “Газпром-Медіа Холдинг”, “шеф пропаганди Путіна” Міхаіл Лєсін. Згідно з інформацією, отриманою від членів сім’ї, причиною смерті став серцевий напад. Чотири місяці по тому судово-медичні експерти повідомили, що насправді Лєсіна забили до смерті, передає “Версія“.

У листопаді на розслідування обставин смерті Міхаіла Лєсіна головний судмедексперт Вашингтона Беверлі Філдс відвела три місяці. У ці терміни експерти не вклалися. І як вже оголошено, з текстом винесеного патологоанатомом укладення ознайомлять тільки поліцію і родичів, всі інші зацікавлені особи зможуть отримати документ тільки після звернення до суду. Але навіть коротка інформація, надана американськими ЗМІ, дає поживу для роздумів. У спільній заяві офісу судмедексперта і поліції Вашингтона, яке цитує у своїй публікації The Washington Post, йдеться: “Причиною смерті стала тупа силова травма голови (blunt force trauma to the head)”. Крім того, у Міхаіла Лєсіна були також зафіксовані травми шиї, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок. Як саме було завдано смертельних ударів (бейсбольною битою? Ногами? “Тупим предметом”?) Залишається невідомим. “Поліція продовжує активно розслідувати інцидент”.

Проживаючий в останні роки за кордоном Лєсін був не просто багатим, а дуже багатим. Нерухомість у США, яка належала йому, привертала увагу багатьох: так, у 2014-му році сенатор Роджер Уікер звернувся в Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити обставини придбання Лєсіним у 2009-му році нерухомості у Лос-Анджелесі за 28 мільйонів доларів. Чи не потрапляє покупка багатого російського під дію Money Laundering Control Act – закону про відмивання грошей? У грудні того ж року помічник генпрокурора США Пітер Кадзікі відповів на лист сенатора, повідомивши, що інформація передана в Міністерство юстиції і Федеральне бюро розслідувань. Згідно з даними Фонду боротьби з корупцією і Радіо “Свобода”, мова може йти про особняк площею в 1 200 квадратних метрів, купленому за 13,8 мільйонів доларів в Беверлі-Хіллз; будинку площею 980 квадратних метрів на Брістоль-авеню в Лос-Анджелесі, придбаному за 9 мільйонів; двох будинках поменше, розташованих в Беверлі-Парку і на Малхолланд драйв, куплених за 5,6 і 4,3 мільйона доларів відповідно; а також про будинок площею 570 квадратних метрів в районі Пелісад Хайлендс – також в околицях Лос-Анджелеса. Наскільки активно зайнялися вивченням нерухомості Лесина в ФБР, залишилося невідомим. Але припущення про те, що екс-міністр (залишивши в австралійському Брісбені яхту за 50 мільйонів доларів, на якій фактично проживав останні декілька років) приїжджав до Вашингтона, щоб знайти спільну мову з американськими спецслужбами і домовитися про закриття розслідування в обмін на цінну для них інформацію, французька Le Figaro озвучила – про що, до речі, повідомляла і “Наша версія”.

На шокуюче повідомлення з Вашингтона однією з перших відреагувала офіційний представник російського МЗС Марія Захарова: “Посольство Росії в США неодноразово по дипломатичних каналах направляло запити про хід розслідування обставин смерті російського громадянина. Ніякої субстантівної інформації американська сторона нам не повідомляла. Чекаємо від Вашингтона відповідних роз’яснень та офіційних даних щодо ходу розслідування. Якщо відомості, озвучені в ЗМІ, підтвердяться, російські компетентні органи направлять американській стороні запит про міжнародну правову допомогу”.

Довідка
Міхаіл Лєсін – російський державний діяч і медіаменеджер стояв біля витоків заснування компанії “Відео Інтернешнл” і телеканалу Russia Today. У 96-97-му роках – начальник Управління президента зі зв’язків з громадськістю. З 1999 по 2004 рік обіймав посаду міністра друку РФ, ключова фігура передвиборного штабу блоку “Єдінство” і Владіміра Путіна. З 2004-го по 2009-й – радник президента РФ. У 2013-2015-му – голова правління (генеральний директор) ВАТ “Газпром-Медіа Холдинг”.

http://www.informator.news/odioznoho-rosijskoho-oliharha-zi-svyty-putina-ubyly-u-ssha/