Четверг, 16 ноября 2023 19:09

Наперед планував голод. Путін може отримати другий ордер на арешт, - ЗМІ

Читать на русском

Наперед планував голод. Путін може отримати другий ордер на арешт, — ЗМІ

Наперед планував голод. Путін може отримати другий ордер на арешт, — ЗМІ

Російському диктатору Володимиру Путіну може загрожувати нова справа про воєнний злочин. Згідно з доказами, він наперед планував голод в Україні.

Про це повідомляє The Independent.

Заздалегідь спланований військовий злочин

Згідно із закупівлями російського оборонного підрядника, Кремль планував викрасти величезну кількість українського зерна за кілька місяців до того, як розпочав повномасштабне вторгнення.

Як пише міжнародна правозахисна юридична компанія Global Rights Compliance (GRC), після початку вторгнення ворог навмисно націлився насамперед на багаті зерном райони, а також інфраструктуру виробництва продуктів харчування.

Російський оборонний підрядник закуповував вантажівки для перевезення зерна, а також три нові 170-метрові суховантажні машини ще в грудні 2021 року. Це свідчить про завчасне планування пограбування українських продовольчих ресурсів.

Терористи почали захоплювати українські фермерські господарства через тиждень після повномасштабного вторгнення. На піку ворог вивозив із окупації щодня по 12 тисяч тонн зерна.

Новий ордер Путіну

Докази наперед спланованого військового злочину будуть надані Міжнародному кримінальному суду. GRC розраховує на те, що МКС оголосить про ще одне судове переслідування Путіна.

Партнер Global Rights Compliance Катріона Мердок вважає "дуже ймовірним" те, що Росію визнають винною у військовому злочині, а Путін зіткнеться із ще одним ордером на арешт.

"Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу громадянське населення, руйнуючи критично важливу інфраструктуру, а й заздалегідь спланувала захоплення та розграбування сільськогосподарської продукції в рамках підступного плану. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та атакувала сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни", — заявила пані Мердок.

Зазначається, що ринкова вартість викраденого в Україні зерна оцінюється в 1 млрд доларів на рік. Зокрема, кілька приватних зернових компаній були примусово включені до складу російського державного оператора.

Окрім впливу на українців, країна-терористка також вплинула на мільйони людей у всьому світі, посиливши глобальну продовольчу небезпеку.

На початку війни помітили численні колони транспортних засобів, які перевозили зерно в напрямку Кримського півострова, а GPS-трекери на викрадених вантажівках фермерів показують, що вони їхали через Крим до Росії.

На супутникових знімках, наданих GRC виданню The Independent, видно вантажівки-зерновози на об’єкті в Мелітополі в Запорізькій області з номерними знаками, зареєстрованими в окупованому Криму, — пише видання.

На знімку, який було зроблено у березні поточного року, можна побачити новозбудоване зерносховище в Мелітополі.

"Розслідування крадіжки зерна тривало до серпня цього року. GRC зазначає, що хоча з того часу Росія не захопила жодної території, багатої на зерно, вона все ще контролює весь Кримський півострів — один з основних регіонів, звідки зерно транспортується морем до Росії та за кордон", — додає видання.