Пятница, 17 ноября 2023 08:33

Мобілізація в Україні: чи можуть призвати на службу осіб з інвалідністю ІІІ групи

Читать на русском

Мобілізація в Україні: чи можуть призвати на службу осіб з інвалідністю ІІІ групи

Мобілізація в Україні : чи можуть призвати на службу осіб з інвалідністю ІІІ групи

ІІІ група вважається легкою інвалідністю, тобто це легкі розлади здоров’я, з якими людина може воювати, вважає адвокат Іван Ліберман. Він зазначив, що служба у ЗСУ може бути альтернативною.

Під час загальної мобілізації на військову службу до лав Збройних сил України можуть мобілізувати осіб з інвалідністю ІІІ групи. Про це повідомило видання "Факти".

Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час загальної мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на півроку відповідно до висновку ВВК. Зокрема, у законі не зазначено групу інвалідності, з якою не можуть призвати на службу.

Крім цього, згідно із законом, на військову службу можуть призвати осіб з інвалідністю за їхньою згодою та лише за місцем проживання.

За словами адвоката Івана Лібермана, ІІІ група вважається легкою інвалідністю — легкі розлади здоров’я, з якими людина може воювати. Він зазначив, що брати участь у бойових діях можна по-різному — підносити боєприпаси, копати траншеї чи готувати їжу. Адвокат зазначив, що служба у ЗСУ може бути різною, зокрема це так звана альтернативна служба.

Крім цього, він прокоментував мобілізацію осіб з інвалідністю "за їхньою згодою".

"Як показує практика, все, що тимчасове або за згодою, дуже швидко починає бути обов’язковим, ще й під відповідальність", — сказав Іван Ліберман.

Він розповів, що до початку повномасштабного вторгнення багато українців підробили довідки про інвалідність ІІІ групи для того, щоб отримувати соціальні виплати, пільги та їздити до санаторіїв.

"Таким чином, багато здорових людей, які не мають інвалідності, зараз будуть тимчасово за згодою, а потім і обов’язково служитимуть в армії", — додав Ліберман.