Росія вивела частину військ з півдня України на свою власну територію. Це задля спроби відбити наступ ЗСУ на Курщині, сказав виданню Politico речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитро Лиховій.
Губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков зранку 13 серпня підтвердив, що з прикордонного Красноярузького району виїхало майже все населення. Це понад 11 тисяч осіб.
Водночас українське МЗС заявило: Україна не зацікавлена забирати територію в Курській області Росії, а лише хоче захистити життя своїх людей.
Нагадаймо, на вчора, за повідомленнями Зеленського, в Курській області ЗСУ взяли під контроль близько 1000 квадратних кілометрів російських земель. Бої на цьому напрямку фронту тривають.
Як багато слабких місць російської оборони виявили ЗСУ і як Москва готується відповідати за прорив свого кордону?
Які політичні успіхи може отримати Україна завдяки Курській операції?
Від любові до ненависті і навпаки. Генерала Олександра Сирського, який нині є головнокомандувачем ЗСУ, перед призначенням не раз піддавали нищівній критиці. Західна преса і українські військові обурювалися тим, що на чолі армії, мовляв, буде керівник, який не гребує жертвувати життями воїнів задля досягнення поставлених цілей.
Але саме Сирський відповідав за успішні українські операції: це і контрнаступ на Харківщині, і рейд у Курську область.
Зокрема, головнокомандувач два тижні тому попереджав українських вояків про майбутній прорив, але тоді ніхто не здогадувався, про що мова. І от – несподіванка на Курщині.
При цьому уряд Великої Британії не дав Україні дозволу використовувати ракети Storm Shadow в рамках наступальної операції у Курській області РФ. Бо це залежить, мовляв, і від Франції, з якою спільно ці ракети виробляються.
Вашингтон також відмовив у проханні Києва про дозвіл на використання ракет дальнього радіусу дії ATACMS під час Курської операції.
Яку ціну Україна може заплатити за прорив російського кордону?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода: